Svatko u fakultetskoj zajednici ima pravo na ostvarivanje jednakih mogućnosti i zaštitu od diskriminacije na osnovi rase ili etničke pripadnosti ili boje kože, spola, jezika, vjere, političkog ili drugog uvjerenja, nacionalnog ili socijalnog podrijetla, imovnog stanja, članstva u sindikatu, obrazovanja, društvenog položaja, bračnog ili obiteljskog statusa, dobi, zdravstvenog stanja, invaliditeta, genetskog nasljeđa, rodnog identiteta, izražavanja ili spolne orijentacije.

Svatko u fakultetskoj zajednici ima ujedno i dužnost osigurati drugima ostvarenje ovih prava.

Fakultet ne tolerira bilo koje oblike diskriminacije, uznemiravanja i seksualnog uznemiravanja zaposlenika i zaposlenica, kao ni bilo koje oblike takvog postupanja zaposlenika i zaposlenica prema studentima i studenticama ili drugim osobama s kojima zaposlenici i zaposlenice dolaze u dodir tijekom njihovog rada na Fakultetu.

U okviru kolegija pod nazivima EU Gender Equality Law, Europsko pravo ravnopravnosti spolova i nediskriminacije, LGBTQ Law and Politics i Rodno utemeljeno nasilje nad ženama i nasilje u obitelji izvode se sadržaji vezani uz temu seksualnog nasilja i seksualnog uznemiravanja te rada sa žrtvama.

Osim navedenog, na Fakultetu postoje kolegiji koji se u okviru nastavnih cjelina u određenoj mjeri bave navedenom tematikom: Kazneno procesno pravo, Viktimologija, Womens’ Rights, Prava žena, Zaštita ljudskih prava u kaznenom postupku, Obiteljsko pravo, Obiteljsko pravo s osnovama građanskog procesnog prava, Obiteljsko pravo s matičarstvom, Europsko obiteljsko pravo, Obiteljskopravna zaštita djece bez pratnje, Socijalni rad i ljudska prava, Zanemarivanje djece, Socijalni rad s mladima (seminar), Radno i socijalno pravo, Anti-discrimination Employment Law and Social Security Law, Antidiskriminacijsko radno i socijalno pravo, Diskriminacija i antidiskriminacijske politike, Pravna povijest žena – hrvatska baština i europsko okruženje, Rodna ravnopravnost u sustavu Ujedinjenih naroda.

Sadržaji odnosno teme vezane za rodnu ravnopravnost navedeni su za ukupno 82 kolegija. Deset najzastupljenijih tema jesu rodna ravnopravnost, položaj i prava žena, diskriminacija, nasilje, međunarodnopravni okvir u području rodne ravnopravnosti, zabrana diskriminacije, spol i rod te rodne uloge, nacionalno pravno uređenje, sudska praksa i politike u području rodne ravnopravnosti, institucije za zaštitu u području rodne ravnopravnosti te stereotipi i predrasude. Pored navedenih, zastupljene su i teme feminizma, ravnoteže poslovnog i privatnog života, raznolikost, antidiskriminacijske politike, LGBTQIA+, reproduktivna prava i autonomija. Sadržaji i teme vezane uz rodnu ravnopravnost izvode se u opsegu od nekoliko sati po kolegiju do nekoliko desetaka sati po pojedinom kolegiju.

U nastavi vezanoj za tematiku rodne ravnopravnosti koristi se oko 180 različitih izvora literature. Najzastupljenija su poglavlja u knjigama i knjige (91), zatim slijede znanstveni i stručni članci (44), propisi i međunarodni dokumenti (21), sudska praksa (20) te baze podataka i izvješća (4). Nastava vezana uz rodnu ravnopravnost pridonosi ostvarenju 257 različitih ishoda učenja.

Provode se mjere redovitog praćenje stanja percepcije diskriminacije i podnošenja izvješća o stanju na Fakultetu glede diskriminacije i provedenih antidiskriminacijskih mjera u vidu anketiranja studenata, studentica, zaposlenika i zaposlenica Fakulteta.
Fakultet ima potpisane sporazume o suradnji koji obuhvaćaju mogućnost obavljanja praktične nastave studenata i studentica s Uredom Pravobraniteljice za ravnopravnost spolova, Uredom zastupnika Republike Hrvatske pred Europskim sudom za ljudska prava i Centrom SOLVIT.