Trg Republike Hrvatske 14
Zagreb, Hrvatska
Što je HOME – Centar za socijalnu podršku i inovacije?
HOME – Centar za socijalnu podršku i inovacije ustrojstvena je jedinica Fakulteta u kojoj se studenti osposobljavaju za rad u struci socijalnog rada i u području socijalne politike te pod stručnim vođenjem i u skladu s općim aktima Fakulteta pružaju besplatnu socijalnu podršku te sudjeluju u razvoju socijalnih intervencija i inovacija.
Cilj je HOME – Centra za socijalnu podršku i inovacije kroz specifične aktivnosti i program djelovanja, studentima, građanima/korisnicima i profesionalnim suradnicima pružiti:
H – humanost
O – osnaživanje
M – mentoriranje
E – ekspertizu
Kroz aktivnosti HOME – Centra za socijalnu podršku i inovacije studenticama i studentima omogućuje se uključivanje u praktične oblike rada te razvoj i unapređivanje znanja i vještina korištenjem metoda socijalnog rada i socijalne politike u različitim područjima djelovanja.
Studentice i studenti pod mentorstvom nastavnika imaju priliku pružati besplatno informiranje, savjetovanje i socijalnu podršku pojedincu, obitelji, grupi ili zajednici u potrebi, sudjelovati u razvoju socijalnih intervencija i inovacija te surađivati s pružateljima socijalnih usluga i tijelima javne vlasti na državnoj i lokalnoj (regionalnoj) razini, organizacijama civilnog društva, privatnim pružateljima i profesionalnom zajednicom.
HOME – Centar za socijalnu podršku i inovacije djeluje u tri glavna smjera:
Kako do nas?
Možete nam se javiti mailom na: home@pravo.hr
Pratite nas na društvenim mrežama:
https://www.instagram.com/home_pfzg/
HOME i Mreža mladih Hrvatske organizirali konzultacije o studentskom radu s budućim socijalnim radnicima/ama
HOME – Centar za socijalnu podršku i inovacije i Mreža mladih Hrvatske 4. srpnja su održali konzultacije s budućim socijalnim radnicima o njihovim iskustvima studentskog rada, o tome kako on utječe na njihov akademski razvoj te kako kvalitetnije urediti/regulirati studentski rad. Konzultacije su održane u prostorijama Studijskog centra socijalnog rada, a izvedene su u sklopu projekta „Zagreb radi – rade i mladi“ koji provodi Mreža mladih Hrvatske uz potporu Grada Zagreba.
Konzultativni proces su vodili doc. dr. sc. Nikola Bukovic s Katedre za socijalnu politiku te Josip Milicevic, glavni tajnik Mreže mladih Hrvatske. Studentice koje su se odazvale konzultacijama su iznijele niz vrijednih iskustava studentskog rada, ali i dosta konstruktivnih prijedloga kako unaprijediti taj aspekt socijalne politike. Njihovi doprinosi će izravno utjecati na zagovaračke pozicije Mreže mladih Hrvatske vezano uz problematiku studentskog rada. Ove konzultacije također otvaraju prostor sustavnije suradnje Mreže mladih Hrvatske i HOME-a na ovoj temi koja je, kao što se pokazalo i ovom prilikom, iznimno važna za naše studentice jer je izravno utječe na njihov socijalni standard, ali i iskustvo studiranja.