Petra Đurman je docentica na Katedri za upravnu znanost Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.  Na Pravnom fakultetu radi od 2014., kada je zaposlena kao asistentica. Diplomirala je 2012. godine na Fakultetu političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, a doktorirala 2019. godine na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Doktorsku disertaciju pod naslovom „Utjecaj organizacijskih varijabli na proces i rezultate participacije u javnoj upravi“ obranila je s ocjenom summa cum laude, te je osvojila godišnju nagradu ‘Mzia Mikeladze’ organizacije NISPAcee (Network of Institutes and Schools of Public Administration in Central and Eastern Europe) za najbolju doktorsku disertaciju iz područja javne uprave i javnih politika u srednjoj i istočnoj Europi u 2020. godini. Dobitnica je nagrade ‘Eugen Pusić’ za najbolji rad u kategoriji mladih znanstvenika u 2020. godini. Tijekom preddiplomskog studija, tri puta je dobila Dekanovu nagradu za najbolju studenticu u akademskoj godini, a jedan semestar diplomskog studija provela je u okviru ERASMUS stipendije na Institutu za političku znanost Sveučilišta u Beču.

Izvodi nastavu na većem broju predmeta na stručnom preddiplomskom poreznom studiju i studiju javne uprave, stručnom specijalističkom studiju javne uprave te na preddiplomskom studiju socijalnog rada na Pravnom fakultetu u Zagrebu, među kojima su Javne politike u Hrvatskoj, Javne politike u praksi, Regulacijski menadžment, E-uprava, Javni odnosi u upravi, Nauka o javnoj upravi I i II, Komparativna javna uprava, Organizacija uprave i socijalnih službi, i drugi. U razdoblju od 2012. do 2015. u svojstvu vanjske suradnice izvodila je nastavu na predmetima Znanost o upravljanju i Javna uprava na Fakultetu političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu.

Autorica je ili su-autorica većeg broja znanstvenih i stručnih radova te nastavnih materijala. Sudjelovala je na više od dvadeset konferencija u zemlji i inozemstvu. Sudjelovala je u većem broju znanstvenih i stručnih međunarodnih i domaćih projekata, među kojima i na Obzor2020 projektu Twinning Open Data Operational kao članica projektnog tima Pravnog fakulteta, na Erasmus+ projektu Europsko Sveučilište Postindustrijskih gradova (UNIC) kao suvoditeljjica radnog paketa za komuniciranje, Cogito Hubert Curien bilateralnom znanstveno-istraživačkom projektu hrvatsko-francuske suradnje „Dobro lokalno upravljanje: Iokalne javne službe u kontekstu europskog načela supsidijarnosti“, itd. Sudjelovala je na nekoliko doktorskih škola i programa znanstvenog te didaktičkog usavršavanja u zemlji i inozemstvu. Bila je članica organizacijskih odbora nekolicine međunarodnih konferencija (EGPA godišnja konferencija, TODO međunarodna i nacionalna konferencija o otvorenim podacima, i dr.).

Članica je Instituta za javnu upravu, za koji obavlja niz organizacijskih poslova te Hrvatskoga politološkog društva. Članica je Uredništva internetske stranice Pravnog fakulteta.

Upisana je u Upisnik znanstvenika Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske pod matičnim brojem 344186.

Područja znanstvenog interesa uključuju odnos uprave prema građanima, participaciju građana, javne politike, regulacijski menadžment, e-upravu i otvorene podatke.