Ad.4.
Usvaja se Pravilnik o stegovnoj odgovornosti zaposlenika Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Ad.5.
Usvaja se Pravilnik o načinu i mjerilima uvećanja plaće za obavljanje nastavničke djelatnosti te upravljačkih i drugih poslova zaposlenika.

Ad.6.
Usvaja se godišnje izvješće Odbora za sprečavanje diskriminacije i ravnopravnost spolova o provedbi Plana rodne ravnopravnosti na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu za akad. god. 2023./2024.

Ad.7.
Usvaja se godišnje izvješće Odbora za sprečavanje diskriminacije i ravnopravnost spolova o provedbi Plana sprječavanja diskriminacije na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu za akad. god. 2023./2024.

Ad.8.
Utvrđuje se prijedlog upisnih kvota za upis u prvu godinu studija u akademskoj 2025./2026. godini:

Sveučilišni integrirani prijediplomski i diplomski studij Pravo
Redoviti 605
Izvanredni 35
Strani studenti 2

Sveučilišni prijediplomski studij Socijalni rad
Redoviti 140
Izvanredni 55
Strani studenti 1

Stručni prijediplomski studij Javna uprava
Redoviti 110
Izvanredni 35

Stručni prijediplomski Porezni studij
Redoviti 45
Izvanredni 5

Sveučilišni diplomski studij Socijalni rad
Redoviti 75
Izvanredni 30

Sveučilišni diplomski studij Socijalna politika
Redoviti 30
Izvanredni 20

Stručni diplomski studij Javna uprava
Redoviti 50
Izvanredni 20

Ad. 9.
Članak 1.
Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu provodi program Ljetne škole Pravnog fakulteta (u daljnjem tekstu: Ljetna škola) s ciljem jačanja međunarodne vidljivosti institucije kao i jačanja internacionalizacije na matičnoj sastavnici.
Opći naziv Ljetne škole na engleskom jeziku će glasiti: “Zagreb Law Summer School”, uz dodatak podnaslova prema temi programa koja će se mijenjati za svaku aktualnu godinu održavanja.
Ljetna škola se održava u Zagrebu, u pravilu svake godine u ljetnim mjesecima u trajanju od 2 tjedna.
Program se provodi u prostorijama Fakulteta ili u prostorima koje je Fakultet unajmio za potrebe rada.
Tema Ljetne škole se odabire za svaku akademsku godinu posebno.

Članak 2.
Za sudjelovanje u Ljetnoj školi studentima će se dodijeliti 4 ECTS boda na temelju pripadajućeg radnog opterećenja studenata i u skladu s primjenjivim općim aktima Sveučilišta i Fakulteta.

Članak 3.
Ljetna škola provodi se s osnovnim ciljem da kroz svoje aktualne i relevantne pravne teme privuče što veći broj stranih i domaćih studenata, a u svrhu poticanja i jačanja internacionalizacije na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.
Poseban cilj programa Ljetne škole je edukacija polaznika o pojmovima, institutima, načelima i cjelokupnom normativnom okviru onog predmetnog područja prava koje se obrađuje s obzirom na odabranu temu Ljetne škole za tekuću akademsku godinu.

Članak 4.
Ljetna škola kao izvannastavna aktivnost ima sljedeće ishode učenja:
Stručni ishodi učenja su usvajanje naprednih stručnih znanja iz određenog pravnog područja, primjena stečenih znanja na konkretne problemske zadatke i rasprave, usvajanje relevantne pravne terminologije na engleskom jeziku i razumijevanje međusobnog utjecaja prava i društveno-političkih događanja na europskoj i svjetskoj razini.
Generički ishodi učenja su razvoj analitičkih sposobnosti i kritičkog razmišljanja, razvoj govornih i komunikacijskih vještina, demonstracija sposobnosti prezentacije i spoznaja o vrijednosti timskog rada.

Članak 5.
Organizacijski odbor koordinira rad na pripremi i provedbi programa Ljetne škole. Članove Organizacijskog odbora čine Dekan i prodekani te nastavnik čija tema se odabere kao tema Ljetne škole za svaku pojedinačnu akademsku godinu.
Radna skupina za Ljetnu školu provodi pripremne i organizacijske aktivnosti za realizaciju Ljetne škole.
Članovi radne skupine su:
1. Zaposlenik Ureda za međunarodnu suradnju i projekte kao glavni koordinator
2. Stručni savjetnik za odnose s javnošću
3. Zaposlenik Službe upravljanja financijama, upravljanja materijalnim resursima i računovodstvo.

Članak 6.
Članovi Organizacijskog odbora surađuju s Radnom skupinom te po potrebi održavaju koordinacijske sastanke.
Nastavni program Ljetne škole provodit će nastavnici Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu te vanjski suradnici, domaći i strani stručnjaci iz tematskog područja Ljetne škole.

Članak 7.
Članovima Radne skupine i predavačima koji sudjeluju u provedbi Ljetne škole može se isplatiti primjerena naknada za angažman ovisno o rezultatima i uspješnosti Ljetne škole to o raspoloživim sredstvima Fakulteta.
Svaki član Radne skupine vodi evidenciju sati provedenih tijekom angažmana na organizaciji, vodeći opis aktivnosti.
Članak 8.
Dekan može imenovati dodatne stalne ili privremene članove Organizacijskog odbora te imenovati članove Radne skupine i usmjeravati rad za nadolazeće godine.

Članak 9.
Program Ljetne škole financira se iz prikupljenih kotizacija koje se naplaćuju polaznicima.
Studentima koji dolaze s partnerskih institucija s kojima je Fakultet umrežen u alijanse (partnerstva, suradnje i sl.) može se odobriti primjeren popust.
Organizacijski odbor može odobriti oslobađanje od plaćanja kotizacije maksimalno trima studentima Pravnog fakulteta pod uvjetom da prihvate status studenta volontera te tijekom provedbe programa aktivno pomažu Organizacijskom odboru i Radnoj skupini.
Fakultet može pridonijeti budžetu programa u skladu s Odlukom o poticanju znanstveno-stručnih skupova, međunarodnih nastavnih programa, natjecateljsko-nastavnih programa, izvanučioničkih nastavnih programa, o čemu će odlučiti Dekan Fakulteta.

Članak 10
Svake godine do kraja lipnja objavit će se poziv nastavnom osoblju za iskaz interesa za sudjelovanjem u Ljetnoj školi koja se održava iduće akademske godine. Nastavno osoblje će imati rok od dva i pol mjeseca, do sredine rujna, za podnošenje svojih prijedloga.
Nakon pristiglih ponuda, dekan i prodekani će u roku od mjesec dana odlučiti o temi za nadolazeću akademsku godinu i donijeti odluku o Ljetnoj školi za tu posebnu godinu. Ta odluka sadržavati će osnovne informacije o programu, a minimalno: tema programa, vrijeme održavanja, sastav Radne skupine.
Radna skupina će provesti potrebne radnje za organizaciju Ljetne škole.

Članak 11.
Donošenjem ove Odluke prestaje važiti Odluka o pokretanju i provedbi programa Ljetne škole Pravnog fakulteta u Sveučilišta u Zagrebu, Klasa: 640-01/24-22/2, Urbroj: 251-55-24-7 od 31. siječnja 2024.

Ad.10.
a)
Članak 1.
Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu će provoditi kombinirani intenzivni program (Blended Intensive programme Erasmus+) pod nazivom „Migration and International Protection in the Global Context/Migracije i međunarodna zaštita u globalnom kontekstu“ (u daljnjem tekstu: BIP) te studentima pružiti uvid u problematiku prisilnih migracija, s naglaskom na pravne, političke i društvene aspekte migracija, uključujući specifičnosti međunarodnog i europskog prava i usporedbe praksa. Uz to, budući da se radi o grupi studenata i nastavnika iz više zemalja, suradnja će ojačati internacionalizaciju na matičnoj sastavnici.
Program će se provesti u prostorima Fakulteta ili u prostorima koje je Fakultet unajmio za potrebe provođenja BIP-a.

Članak 2.
Za sudjelovanje u programu studentima će se dodijeliti 3 ECTS boda na temelju pripadajućeg radnog opterećenja studenata i u skladu s primjenjivim općim aktima Sveučilišta i Fakulteta.
BIP će se održati u lipnju odnosno srpnju 2025. i to: fizički dio od 9. do 13. lipnja 2025., a virtualni dio 7. srpnja 2025.
Ukupni broj sati angažmana studenata je 90 sati, i to: 40 sati programa (uživo i online) te 50 sati samostalnog rada studenata.
Cilj programa je približiti studentima temu prisilnih migracija u suvremenom kontekstu te u okviru mješovitih migracijskih kretanja. Slijedom toga, studenti će dobiti uvid u pravnu regulaciju ulaska i boravka stranaca, posebno izbjeglica koje traže zaštitu te njihovu integraciju u društvo zemlje primateljice. Posebno će se obraditi različiti aspekti prisilnih migracija i integracije izbjeglica u društvo, uključujući: migracije i međunarodna zaštita u globalnom kontekstu; politike granične kontrole i nadzora granice; prisilne migracije i zajednički europski sustav azila; integracija u društvo i prava migranata; autonomija i subjektivitet pojedinaca migranata.

BIP program kao izvannastavna aktivnost ima sljedeće ishode učenja:
• Definirati pojam i različite vrste migracija i migranata te opisati suvremene tendencije u regulaciji njihovog statusa;
• Razumjeti pojam azila na međunarodnoj i europskoj razini;
• Opisati zajednički europski sustav azila;
• Analizirati politike integracije i mjere za integraciju migranata;
• Razumjeti različite aspekte fenomena prisilnih migracija.
Od studenata se očekuje izrada eseja (4.000 riječi) na jednu od tema pokrivenih programom, te njegovo online predstavljanje cijeloj grupi u virtualnom dijelu programa.

Članak 3.
Organizaciju BIP-a provode Ured za međunarodnu suradnju i projekte, i vezane stručne službe Fakulteta.

Članak 4.
Nastavni program BIP-a provode nastavnici Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, nastavnici partnerskih sveučilišta, vanjski suradnici odnosno domaći ili strani stručnjaci iz tematskog područja programa.

Članak 5.
Program BIP-a financira se iz Erasmus+ programa, prijavom na natječaj koji raspisuje Sveučilište u Zagrebu.

b)
Članak 1.
Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu provodi program Sprečavanje masovnih zločina i ljudska prava: provedba „odgovornosti zaštiti“ (R2P)/ Atrocity Crimes Prevention and Human Rights: Implementing the Responsibility to Protect (R2P).
Program se izvodi na Interuniverzitetskom centru u Dubrovniku.

Članak 2.
Za sudjelovanje u programu i uspješno polaganje ispita studentima se dodjeljuje 5 ECTS boda na temelju pripadajućeg radnog opterećenja studenata i u skladu s primjenjivim općim aktima Sveučilišta i Fakulteta.
Program se održava svake godine, jednom godišnje u trajanju od šest radnih dana.
Ukupni broj sati angažmana studenata je 156 sati, i to: 40 sati programa te 116 sati samostalnog rada studenata.
Cilj programa je upoznati polaznike s temeljima i izazovima prevencije masovnih zločina te staviti poseban naglasak na provedbu načela „odgovornosti za zaštitu“ (R2P) koje su 2005. godine dogovorile sve države članice UN-a.

Članak 3.
Program kao izvannastavna aktivnost ima sljedeće ishode učenja:
1. Identificirati rizike za zvjerske zločine u određenom društvu
2. Razumjeti odnos između određenih vrsta kršenja ljudskih prava i zvjerskih zločina/rizika
3. Razmotriti koje su preventivne mjere i mjere odgovora dostupne u takvoj situaciji
4. Analizirati izazove koji postoje na nacionalnoj, regionalnoj i međunarodnoj razini za učinkovito i pravovremeno sprječavanje zločina
5. Razumjeti rodne dimenzije zločina i prevencije
6. Ispitati dobre prakse koje postoje u području prevencije zločina
7. Procijeniti potencijal i učinak različitih mehanizama i institucija koje rade na prevenciji zločina na nacionalnoj, regionalnoj i međunarodnoj razini
8. Procijeniti ulogu koju civilno društvo i regionalne organizacije mogu igrati u prevenciji zločina

Članak 4.
Nastavni program provode nastavnici Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, nastavnici partnerskih sveučilišta, vanjski suradnici odnosno domaći ili strani stručnjaci iz tematskog područja programa.

Ad.11.
Prihvaća se izmjena izvedbenog plana sveučilišnog prijediplomskog studija Socijalni rad za akademsku godinu 2024./2025.
Izv. prof. dr. sc. Miroslav Rajter imenuje se sunositeljem kolegija Metodologija istraživanja u socijalnom radu.

Ad.12.
Prihvaća se izmjena izvedbenog plana sveučilišnog diplomskog studija Socijalni rad za akademsku godinu 2024./2025.
Izv. prof. dr. sc. Miroslav Rajter imenuje se sunositeljem kolegija Suvremeni istraživački pristupi u socijalnom radu.

Ad.13.
Prihvaća se izmjena izvedbenog plana studijskog programa sveučilišnog specijalističkog studija Supervizija psihosocijalnog rada za akademsku godinu 2024./2025.

Ad.14.
Prihvaća se izmjena izvedbenog plana studijskog programa i izvedbenog plana nastave na sveučilišnom doktorskom studiju Socijalni rad i socijalna politika za akademsku godinu 2024./2025.
Imenuju se nositelj/ica, sunositelj/ice kolegija koji se izvode na doktorskom studiju Socijalni rad i socijalna politika do isteka ak. god. 2024./2025.:
– Multivarijantne analize – nositelj izv. prof. dr. sc. Miroslav Rajter
– Metodologija društvenih istraživanja – sunositelj/ica izv. prof. dr. sc. Jelena Ogresta, izv. prof. dr. sc. Miroslav Rajter

Ad.15.
Izv. prof. dr. sc. Vanja Branica izabire se za predstojnicu Katedre za teoriju i metode socijalnog rada, umjesto prof. dr. sc. Branke Sladović Franz, do isteka ak. god. 2025./2026.

Ad.16.
Daje se suglasnost vanjskom suradniku za sudjelovanje u izvođenju nastave na sveučilišnom integriranom prijediplomskom i diplomskom studiju Pravo u akad. god. 2024./2025.:
Katedra/ kolegij

Vanjski suradnik Izvođenje nastave/ispiti Semestar Broj sati vanjskog suradnika po obliku nastave
zimski / ljetni P S V/T
Katedra za ustavno pravo
Ustavno pravo Prof. dr.sc. Robert Podolnjak Izvođenje nastave bez mogućnosti ispitivanja zimski 16 / /

Ad.17.
Dr. sc. Slađana Aras Kramar, izvanredna profesorica, izabire se na znanstveno-nastavno radno mjesto redovite profesorice u znanstvenom području društvenih znanosti, znanstveno polje prava, znanstvena grana građansko pravo i građansko procesno pravo, na Katedri za građansko procesno pravo.
Predmet se upućuje Matičnom odboru za područje društvenih znanosti – polje prava s prijedlogom da potvrdi ovaj izbor.

Ad.18.
Dr. sc. Anica Čulo Margaletić, izvanredna profesorica, izabire se na znanstveno-nastavno radno mjesto redovite profesorice u znanstvenom području društvenih znanosti, znanstveno polje prava, znanstvena grana obiteljsko pravo, na Katedri za obiteljsko pravo.
Predmet se upućuje Matičnom odboru za područje društvenih znanosti – polje prava s prijedlogom da potvrdi ovaj izbor.

Ad.19.
Dr. sc. Nina Gumzej, izvanredna profesorica, izabire se na znanstveno-nastavno radno mjesto redovite profesorice u znanstvenom području društvenih znanosti, znanstveno polje prava, na Katedri za pravo informacijskih tehnologija i informatiku.
Predmet se upućuje Matičnom odboru za područje društvenih znanosti – polje prava s prijedlogom da potvrdi ovaj izbor.

Ad.20.
Dr. sc. Teuta Marušić, izabire se na suradničko radno mjesto više asistentice, u znanstvenom području društvenih znanosti, znanstveno polje sociologija, na Katedri za sociologiju, na određeno vrijeme, bez provedbe javnog natječaja, kao zamjena do povratka privremeno nenazočne zaposlenice dr. sc. Mateje Čehulić na rad, a najdulje na 6 mjeseci.

Ad.21.
Tea Ritoša, izabire se na suradničko radno mjesto asistentice, u znanstvenom području društvenih znanosti, znanstveno polje socijalne djelatnosti, znanstvena grana teorija socijalnog rada, na Katedri za teoriju i metode socijalnog rada, na određeno vrijeme, bez provedbe javnog natječaja, kao zamjena do povratka privremeno nenazočne zaposlenice doc. dr. sc. Nike Sušac na rad, a najdulje na 6 mjeseci.

Ad.22.
Imenuje se stručno povjerenstvo za davanje stručnog mišljenja u postupku izbora višeg asistenta/više asistentice, kao zamjene za privremeno nenazočnu zaposlenicu, na određeno vrijeme, bez provedbe javnog natječaja, u znanstvenom području društvenih znanosti, znanstveno polje socijalne djelatnosti, znanstvena grana teorija socijalnog rada, na Katedri za teoriju i metode socijalnog rada, do povratka zaposlenice dr. sc. Ines Rezo Bagarić na rad, a najdulje na 6 mjeseci u sastavu: izv. prof. dr. sc. Linda Rajhvajn Bulat, izvanredna profesorica u znanstvenom polju socijalne djelatnosti, znanstvena grana teorija socijalnog rada – Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, izv. prof. dr. sc. Lucija Vejmelka, izvanredna profesorica u znanstvenom polju socijalne djelatnosti, znanstvena grana teorija socijalnog rada – Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, doc. dr. sc. Anita Barišić, docentica u znanstvenom polju socijalne djelatnosti, znanstvena grana teorija socijalnog rada – Pravni fakultet Sveučilišta J.J. Strossmayer u Osijeku.

Ad.23.
Daje se suglasnost prof. dr.sc. Saši Nikšiću i izv. prof. dr. sc. Tihomiru Katuliću za sudjelovanje u izvođenju nastave na sveučilišnom specijalističkom studiju Informacijska sigurnost Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu iz kolegija Pravni aspekti informacijske sigurnosti i zaštita osobnih podataka u ak. godini 2024./2025., u ukupnom trajanju od 30 sati.

Ad.24.
Daje se suglasnost prof. dr. sc. Iris Goldner Lang za sudjelovanje u izvođenju nastave na doktorskom studiju Politologija Fakulteta političkih znanosti iz kolegija Methodology of EU Law u ak. god. 2024./2025., u ukupnom trajanju od 30 sati (10 sati predavanja + 20 sati seminara).

Ad.25.
Daje se suglasnost prof. dr. sc. Maji Munivrani za sudjelovanje u programu cjeloživotnog obrazovanja Pravosudne akademije i to: „Bitna obilježja kaznenog djela zlouporabe snimke spolno eksplicitnog sadržaja iz čl. 144.a KZ“ i „Zločin iz mržnje, istrage kaznenih djela i kvaliteta obrazloženja sudskih odluka“ u ak. god. 2024./2025., u ukupnom trajanju od 18 sati.

Ad.26.
Dinu Pivcu, polazniku doktorskog studija pravnih znanosti, smjer građanskopravne i obiteljskopravne znanost, odobrava se tema doktorskog rada s naslovom „Zastarivost naknade za faktično izvlaštenje u svjetlu prakse Europskog suda za ljudska prava“.
Za mentora pri izradi doktorskog rada imenuje se prof. dr. sc. Igor Gliha.

Ad.27.
Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu doktorskog rada Ane Raguž Šutalo s naslovom „Mentalno zdravlje adolescenata u kontekstu sekstinga“ u sastavu: izv. prof. dr. sc. Lucija Vejmelka, izv. prof. dr. sc. Miroslav Rajter, izv. prof. dr. sc. Ivana Maurović.

Ad.28.
Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu teme doktorskog rada mr. sc. Mirjane Grabar Kruljac s naslovom „Doprinos školske klime i privrženosti školi u objašnjenu problema u ponašanju srednjoškolaca“ u sastavu: prof. emerita Marina Ajduković, prof. dr. sc. Damir Ljubotina, doc. dr. sc. Anita Barišić.

Ad.29.
Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu teme doktorskog rada Sonje Patrčević s naslovom „Neke odrednice procjena i intervencija stručnjaka socijalne skrbi u situacijama narušavanja odnosa roditelja i djeteta“ u sastavu: prof. dr. sc. Ninoslava Pećnik, prof. dr. sc. Branka Sladović Franz, izv. prof. dr. sc. Aleksandar Racz.

Ad.30.
Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu teme doktorskog rada Valentine Pavlović Vinogradac s naslovom „Rani socijalni kapital i osobni kapital kao odrednice subjektivnog karijernog uspjeha doktora znanosti na sveučilištima u Republici Hrvatskoj“ u sastavu: prof. emerita Marina Ajduković, doc. dr. sc. Stjepka Popović, prof. dr. sc. Nina Begičević Ređep.

Ad.31.
Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu teme doktorskog rada Antonije Kero s naslovom „Doživljaj socijalne podrške u procesu ispadanja iz sustava obrazovanja: interpretativna fenomenološka analiza“ u sastavu: izv. prof. dr. sc. Jelena Ogresta, izv. prof. dr. sc. Danijel Baturina, prof. dr. sc. Martina Ferić.

Ad.32.
Prof. dr. sc. Iris Goldner Lang imenuje se predsjednicom povjerenstva za ocjenu teme doktorskog rada Luke Petrovića pod naslovom „Primjena prava tržišnog natjecanja EU na digitalne platforme u svjetlu razvoja ekonomije dijeljenja i digitalne ekonomije“, umjesto prof. dr. sc. Siniše Petrovića.

Ad.33.
Svanu Relcu odobrava se plaćeni dopust od 3. ožujka 2025. do 30. svibnja 2025. godine zbog stručnog usavršavanja na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Gironi, Kraljevina Španjolska.

Ad.34.
Dori Pavković odobrava se plaćeni dopust od 24. veljače 2025. do 19. srpnja 2025. godine zbog stručnog usavršavanja na Sveučilištu u Padovi, Republika Italija.

Ad.35.
Nikši Vojvodi odobrava se plaćeni dopust od 24. veljače 2025. do 19. srpnja 2025. godine zbog stručnog usavršavanja na Sveučilištu u Padovi, Republika Italija.