Trg Republike Hrvatske 14
Zagreb, Hrvatska
Ad.3.
Usvaja se Pravilnik o postupku predlaganja novih i izmjene i dopune postojećih studijskih programa.
Ad.4.
Donosi se program modula „Human Rights and Democracy in Contemporary Societies Module” koji se izvodi na engleskom jeziku u zimskom i ljetnom semestru sveučilišnog integriranog prijediplomskog i diplomskog studija Pravo od ak. god. 2025./2026.:
– u zimskom semestru izvode se kolegiji: Introduction to Sociology, LGBTQ Law and Politics i Public Policy;
– u ljetnom semestru izvode se kolegiji: Introduction to Democracy, Rights of Minorities in Europe, Sociology of Croatian Society Women’s Rights.
Za dobivanje potvrde o pohađanju i polaganju modula potrebno je upisati i položiti najmanje tri kolegija (s liste po semestru) i ostvariti 12 ECTS bodova.
Ad. 5.
Usvaja se Anketa o zadovoljstvu studenata podrškom prilikom prijave i odlaska na međunarodnu mobilnost.
Ad. 6.
Usvaja se Anketa o percepciji studenata o usklađenosti ECTS bodova i stvarnog studentskog opterećenja te zadovoljstvu studenta određenim oblicima nastave.
Ad. 7.
Usvaja se financijsko izvješće Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu za 2024. godinu.
Ad. 8.
Prihvaća se Godišnje izvješće o sustavu osiguravanja kvalitete Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu za ak. god. 2023./2024. godinu.
Ad. 9.
Na temelju Odluke, klasa: 640-01/25-22/1, urbroj: 251-55-25-8 od 29. siječnja 2025.:
A. a) sveučilišni diplomski studij Socijalni rad (2 semestra), stječe se akademski naziv sveučilišni/a magistar/magistra socijalnog rada – 75 redovitih i 30 izvanrednih studenata,
b) sveučilišni diplomski studij Socijalna politika (2 semestra), stječe se akademski naziv sveučilišni/a magistar/magistra socijalne politike – 30 redovitih i 20 izvanrednih studenata,
B) stručni diplomski studij Javna uprava (4 semestra), stječe se stručni naziv magistar/magistra javne uprave – 50 redovitih i 20 izvanrednih studenata
Upisni kriteriji za diplomske studije:
A) Sveučilišni diplomski studij Socijalni rad i sveučilišni diplomski studij Socijalna politika
a) sveučilišni diplomski studij Socijalni rad
Sveučilišni diplomski studij može upisati pristupnik koji je završio sveučilišni prijediplomski studij Socijalni rad i stekao najmanje 240 ECTS bodova.
b) sveučilišni diplomski studij Socijalna politika
1) Sveučilišni diplomski studij može upisati pristupnik koji je završio sveučilišni prijediplomski studij Socijalni rad i stekao najmanje 240 ECTS bodova.
2) Sveučilišni diplomski studij može upisati pristupnik koji je završio sveučilišni prijediplomski studij Socijalni rad odnosno drugi sveučilišni prijediplomski studij u području društvenih ili humanističkih znanosti i stekao najmanje 180 ECTS bodova (pedagogija, sociologija, psihologija, filozofija, pravo, ekonomija, politologija, novinarstvo, teologija, socijalna pedagogija, edukacijska rehabilitacija) uz obvezu upisivanja razlikovne studijske godine.
Razlikovna studijska godina traje 2 semestra i njenim završetkom se stječe 60 ECTS bodova za nastavak sveučilišnog diplomskog studija (sadržaj razlikovne studijske godine dostupan je na mrežnoj stranici Fakulteta)
*U skladu sa zakonodavnim okvirom uvjet za obavljanje djelatnosti socijalnog rada je završeni sveučilišni prijediplomski studij socijalnog rada.
*Pristupnici koji upisuju razlikovnu godinu nemaju status studenta i nisu dio upisne kvote. Ispite iz razlikovnih kolegija pristupnici su dužni položiti tijekom ak. god. 2025./2026. i 2026./2027. U protivnom gube pravo upisa na studij.
2. Prijava
Prijave za studijske programe provode se u skladu sa člankom 44. stavkom 2. točkom 1. Zakona o osiguravanju kvalitete u visokom obrazovanju i znanosti (NN 151/2022).
Prijavi za razredbeni postupak treba priložiti :
a) potvrdu o završenom sveučilišnom prijediplomskom studiju
(pristupnici koji su završili sveučilišni prijediplomski studij Socijalni rad na Pravnom fakultetu u Zagrebu nisu dužni priložiti potvrdu)
b) dopunsku ispravu o završenom studiju, odnosno prijepis ocjena s težinskim prosjekom ocjena završenog studija (pristupnici koji su završili sveučilišni prijediplomski studij Socijalni rad na Pravnom fakultetu u Zagrebu nisu dužni priložiti dopunsku ispravu o završenom studiju odnosno prijepis ocjena s prosjekom ocjena)
c) domovnicu ili osobnu iskaznicu s naznačenim OIB-om /Hrvati koji nisu državljani
Republike Hrvatske prilažu potvrdu o pripadnosti hrvatskom narodu
d) dokaz o promjeni prezimena, u slučaju razlike u odnosu na a) i b)
e) pristupnici koji su sveučilišni prijediplomski studij završili u inozemstvu prilažu nostrifikaciju potvrde o završetku studija ili diplome te dopunske isprave o studiju s pripadajućim studijskim programom te izvedbenim planom studija s prijevodom na hrvatski jezik ovlaštenog sudskog tumača
f) pristupnici koji su sveučilišni prijediplomski studij završili u inozemstvu prilažu i potvrdu o znanju hrvatskog jezika (B2 razina).
3. Razredbeni postupak
Konačna lista za upis na studijske programe utvrđuje se na temelju:
– težinskog prosjeka kojim su pristupnici završili sveučilišni prijediplomski studij (najviše 5,00 bodova),
– ostvarenih ECTS bodova (za stečenih najmanje 240 ECTS i više dodjeljuje se 1 bod).
4. Objava rezultata razredbenog postupka – konačna lista
Konačna lista bit će objavljenja uz upute za upis.
5. Upisi
Upisi se provode online prema konačnoj listi.
6. Upisnina i školarina
Prilikom upisa student sudjeluje u troškovima studija koji se sastoje od upisnine i školarine.
Iznos upisnine se određuje Odlukom Fakultetskog vijeća.
Školarine za prvu godinu sveučilišnih diplomskih studija u statusu izvanrednog studenta za akademsku 2025./2026. godinu iznosi 955,60 eura.
Studenti koji prvi puta upisuju prvu godinu sveučilišnog diplomskog studija u statusu redovitog studenta oslobođeni su plaćanja participacije.
Prilikom upisa razlikovne godine pristupnik sudjeluje u troškovima koji se sastoje od upisnine i vrijednosti upisanih ECTS bodova.
* Napomena
Pristupnici koji su završili neki drugi diplomski sveučilišni studij mogu se upisati samo kao izvanredni studenti, a ako studiraju kao redoviti studenti na drugom visokom učilištu, mogu se upisati kao redoviti studenti uz obvezu plaćanja školarine ili kao izvanredni studenti sukladno uvjetima ovoga natječaja.
B) Stručni diplomski studij Javna uprava
1.Uvjeti
Stručni diplomski studij Javna uprava Pravnog fakulteta u Zagrebu može upisati pristupnik koji je završio najmanje trogodišnji sveučilišni ili stručni studij i stekao 180 ECTS bodova.
Kategorije pristupnika
a) Pristupnici koji su završili trogodišnji prijediplomski stručni studij javne uprave prema Bolonjskom programu na Pravnom fakultetu u Zagrebu, odnosno Društvenom veleučilištu u Zagrebu i stekli 180 ECTS bodova
b) Pristupnici koji su završili trogodišnji stručni upravni studij na Pravnom fakultetu u Zagrebu, odnosno Društvenom veleučilištu u Zagrebu i stekli 180 ECTS bodova
c) Pristupnici koji su završili najmanje trogodišnji prijediplomski stručni studij javne uprave ili trogodišnji prijediplomski stručni upravni studij na nekom od visokih učilišta u Republici Hrvatskoj i stekli najmanje 180 ECTS bodova
d) Pristupnici koji su završili najmanje trogodišnji prijediplomski sveučilišni ili stručni studij društvenog ili humanističkog smjera na nekom od visokih učilišta u Republici Hrvatskoj i stekli najmanje 180 ECTS bodova
e) Pristupnici koji su završili najmanje trogodišnji prijediplomski sveučilišni ili stručni studij na nekom od visokih učilišta u Republici Hrvatskoj i stekli najmanje 180 ECTS bodova
2. Prijava
Prijave za studijske programe provode se u skladu sa člankom 44. stavkom 2. točkom 1. Zakona o osiguravanju kvalitete u visokom obrazovanju i znanosti (NN 151/2022).
Prijavi za razredbeni postupak treba priložiti:
a) Pristupnici koji su završili trogodišnji stručni upravni studij, odnosno stručne prijediplomske studije na Pravnom fakultetu u Zagrebu, odnosno Društvenom veleučilištu u Zagrebu i stekli 180 ECTS bodova:
1. diploma ili potvrdu o završenom studiju
2. domovnica ili osobna iskaznica
3. dokaz o promjeni prezimena u slučaju razlike u odnosu na 1)
b) Pristupnici koji su završili trogodišnji prijediplomski sveučilišni ili stručni studij društvenog, humanističkog smjera ili nekog drugog smjera na nekom od visokih učilišta u Republici Hrvatskoj i stekli najmanje 180 ECTS bodova:
1. diploma odnosno potvrda o završenom studiju, dopunska isprava o završenom studiju, odnosno prijepis ocjena s težinskim prosjekom ocjena
2. domovnica ili osobna iskaznica
3. dokaz o promjeni prezimena u slučaju razlike u odnosu na 1)
3.Razredbeni postupak
Na studij se mogu upisati sljedeće kategorije pristupnika prema sljedećem postupku:
a) Pristupnici pod 1.a bez obveze polaganja razlikovnog ispita, na temelju uspjeha na stručnom studiju. Za razredbeni postupak zbraja se broj ECTS bodova s prosječnom ocjenom na studiju pomnoženom faktorom 20.
b) Pristupnici pod 1.b i 1.c. uz obvezu polaganja razlikovnih ispita, na temelju uspjeha na stručnom studiju. Za razredbeni postupak zbraja se broj ECTS bodova s prosječnom ocjenom na studiju pomnoženom faktorom 20.
c) Pristupnici pod 1.d uz obvezu polaganja razlikovnih ispita prije upisa u drugu godinu stručnog diplomskog studija i prije polaganja ispita na studiju, na temelju uspjeha na stručnom studiju. Za razredbeni postupak zbraja se broj ECTS bodova s prosječnom ocjenom na studiju pomnoženom faktorom 20.
d) Pristupnici pod 1.e uz obvezu polaganja razlikovnih ispita prije upisa u prvu godinu stručnog diplomskog studija i prije polaganja ispita na studiju, na temelju uspjeha na stručnom studiju. Za razredbeni postupak zbraja se broj ECTS bodova s prosječnom ocjenom na studiju pomnoženom faktorom 10.
Razlikovni ispit
a) Pristupnici pod 1.b i 1.c dužni su do upisa u drugu godinu studija položiti i razlikovni ispit iz kolegija: Europski upravni prostor i nacionalna uprava (5 ECTS) (prema studijskom programu prijediplomskog stručnog studija Javna uprava na Pravnom fakultetu u Zagrebu).
b) Pristupnici pod 1.d dužni su prije upisa u drugu godinu studija položiti i razlikovne ispite iz kolegija: Upravno postupovno pravo (7 ECTS) i Lokalna samouprava (7 ECTS) (prema studijskom programu prijediplomskog stručnog studija Javna uprava na Pravnom fakultetu u Zagrebu).
c) Pristupnici pod 1.e dužni su prije pohađanja nastave prve godine studija u razlikovnoj godini položiti razlikovne ispite iz kolegija: Osnove politologije (7 ECTS), Upravno postupovno pravo (7 ECTS), Državna uprava (6,5 ECTS), Lokalna samouprava (7 ECTS), Europski upravni prostor i nacionalna uprava (5 ECTS), Upravljanje ljudskim potencijalima i službeničko pravo (7 ECTS), Financiranje javne uprave (7 ECTS) (prema studijskom programu prijediplomskog stručnog studija Javna uprava na Pravnom fakultetu u Zagrebu).
Pristupnici koji upisuju razlikovnu godinu nemaju status studenta i nisu dio upisne kvote.
Ispite iz razlikovnih kolegija pristupnici pod 1.e dužni su položiti tijekom ak. god. 2025./2026.
U protivnom gube pravo upisa na studij.
4. Objava rezultata razredbenog postupka- konačna lista
Konačna lista bit će objavljenja uz upute za upis.
5. Upisi
Upisi se provode online prema konačnoj list.
6. Upisnina i školarina
Prilikom upisa student sudjeluje u troškovima studija koji se sastoje od upisnine i školarine.
Iznos upisnine se određuje Odlukom Fakultetskog vijeća.
Školarine za prvu godinu studija u statusu izvanrednog studenta za ak. god. 2025./2026. iznosi 955,60 eura.
Studenti koji se prvi puta upisuju u prvu godinu studija u statusu redovitog studenta na ovoj razini studija oslobođeni su plaćanja participacije.
Pristupnik pod 1.e prilikom upisa razlikovne godine sudjeluje u troškovima koji se sastoje od upisnine i vrijednosti upisanih ECTS bodova.
Ad.10.
Uvodi se izborni nastavni kolegij koji se izvodi u devetom semestru sveučilišnog integriranog prijediplomskog i diplomskog studija Pravo od ak. god. 2025./2026. i imenuje nositeljica predmeta:
– International Business Communication for Lawyers (4 ECTS) – doc. dr. sc. Snježana Husinec.
Ad.11.
Uvodi se izborni nastavni kolegij koji se izvodi u devetom semestru sveučilišnog integriranog prijediplomskog i diplomskog studija Pravo od ak. god. 2025./2026. i imenuju nositelji predmeta:
– Introduction to Croatian Legal History (4 ECTS) – prof. dr. sc. Mirela Krešić, izv. prof. dr. sc. Ivan Kosinica, izv. prof. dr. sc. Dunja Milotić.
Ad.12.
U program Ustavno-upravnog modula koji se izvodi na petoj godini sveučilišnog integriranog prijediplomskog i diplomskog studija Pravo uvodi se od ak. god. 2025./2026. kolegij „Temeljna prava i slobode u komparativnom ustavnom pravu“ te imenuju nositelji kolegija: prof. dr. sc. Biljana Kostadinov, prof. dr. sc. Đorđe Gardašević. izv. prof. dr. sc. Ana Horvat Vuković, doc. dr. sc. Mario Jelušić.
Ad.13.
Članak 1.
Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu provodi program Dubrovnik Seminar „Advanced Issues of EU Law“
Program se izvodi u Dubrovniku.
Članak 2.
Za sudjelovanje u programu, ostvarivanje ishoda učenja i uspješno ispunjavanje svih predviđenih obveza studentima se dodjeljuje 4 ECTS boda na temelju pripadajućeg radnog opterećenja studenata i u skladu s primjenjivim općim aktima Sveučilišta i Fakulteta.
Program se održava svake godine, jednom godišnje u trajanju od četiri radna dana.
Ukupni broj sati angažmana studenata je 120 sati, i to: 30 sati programa te 90 sati samostalnog rada studenata.
Cilj programa je svake godine raspraviti o najznačajnijim aktualnostima u pravnom i političkom razvoju Europske unije. Ovisno o tome, mijenjaju se zadane teme te se seminar izvodi na način da nastavnici s najcjenjenijih europskih i svjetskih sveučilišta održe predavanja o zadanoj temi, a potom sudionici – mladi istraživači, izabrani na temelju javnog poziva za radove i selekcijskog postupka, izlažu svoja istraživanja. Ovakvom dvojnom strukturom seminar ima za cilj unaprijediti razumijevanje europskog prava kroz razmjenu ideja između istaknutih profesora, mladih istraživača na početku svoje karijere i studenata.
Članak 3.
Program kao izvannastavna aktivnost ima sljedeće ishode učenja:
1) Identificirati pravne probleme i moguća rješenja aktualnih i suvremenih pitanja u pravu EU
2) Aktivno sudjelovati u raspravi o aktualnim i budućim aktualnim temama prava EU
3) Primjena znanja stečenog na seminaru u studentskim debatama
4) Kritički ocijenjivati sadašnje i buduće aktualne teme prava EU
Članak 4.
Nastavni program provode nastavnici Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, nastavnici partnerskih sveučilišta, vanjski suradnici odnosno domaći ili strani stručnjaci iz tematskog područja programa.
Ad.14.
Članak 1.
Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu provodi program Public and Private Justice: Dispute Resolution in Modern Societies / Javno i privatno pravosuđe: Rješavanje sporova u modernom društvu.
Program se izvodi na Interuniverzitetskom centru u Dubrovniku.
Članak 2.
Za sudjelovanje u programu, ostvarivanje ishoda učenja i uspješno ispunjavanje svih predviđenih obveza studentima se dodjeljuje 4 ECTS boda na temelju pripadajućeg radnog opterećenja studenata i u skladu s primjenjivim općim aktima Sveučilišta i Fakulteta.
Program se održava svake godine, jednom godišnje u trajanju od pet radnih dana.
Ukupni broj sati angažmana studenata je 125 sati, i to: 30 sati programa te 95 sati samostalnog rada studenata.
Cilj programa je analizirati i uspoređivati ulogu i funkcioniranje pravosuđa kao mehanizma za rješavanje sporova u suvremenoj Europi i svijetu. Naglasak je na rješavanju građanskih sporova, kako u općem području građanskih sporova, tako i u specifičnim područjima (npr. trgovačko i obiteljsko pravo). Jednaka se pažnja posvećuje mehanizmima koje uspostavlja i kontrolira država (tj. sudovi i druge institucije „javnog pravosuđa“) te mehanizmima koje uspostavljaju i kontroliraju akteri civilnog društva (osobe i tribunali u području „privatno pravosuđa“, uključujući arbitražu i medijaciju).
Članak 3.
Program kao izvannastavna aktivnost ima sljedeće ishode učenja:
1. Identificirati osnovne metode rješavanja sporova te osnovne institucije i pojedince koji sudjeluju u njihovu rješavanju
2. Razumjeti političku, društvenu i ekonomsku pozadinu razvoja pojedinih pravosudnih sustava
3. Analizirati učinkovitost reformi u području građanskog procesnog prava
4. Usporediti prikladnost različitih metoda rješavanja sporova u odnosu na različite vrste građanskih sporova
5. Kritički ocijeniti pojedina komparativna rješenja u području građanskog procesnog prava
Članak 4.
Nastavni program provode nastavnici Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, nastavnici partnerskih sveučilišta, vanjski suradnici odnosno domaći ili strani stručnjaci iz tematskog područja programa.
Ad.15.
Verificiraju se predloženi članovi povjerenstava za provedbu i prigovore u postupku izbora za Studentski zbor iz redova nastavnika Pravnog fakulteta i to za:
a) provedbu izbora za Studentski zbor Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu u sastavu:
izv. prof. dr. sc. Mihovil Škarica, predsjednik povjerenstva
izv. prof. dr. sc. Teo Giljević, zamjenik predsjednika povjerenstva
izv. prof. dr. sc. Marko Turudić, član
izv. prof. dr. sc. Linda Rajhvajn Bulat, zamjenica člana
b) prigovore u postupku izbora za Studentski zbor Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu u sastavu:
izv. prof. dr. sc. Marko Jurić, predsjednik povjerenstva
prof. dr. sc. Lana Ofak, zamjenica predsjednika povjerenstva
izv. prof. dr. sc. Ivana Kanceljak, članica
doc. dr. sc. Irena Klemenčić, zamjenica članice
izv. prof. dr. sc. Jelena Ogresta, članica
izv. prof. dr. sc. Danijel Baturina, zamjenik članice.
Ad.16.
Dr. sc. Matea Kramarić, izabire se na znanstveno-nastavno radno mjesto docentice u znanstvenom području društvenih znanosti, znanstveno polje socijalne djelatnosti, znanstvena grana teorija socijalnog rada, na Katedri za metodologiju istraživanja u socijalnom radu i socijalnoj politici .
Predmet se upućuje Matičnom odboru za područje društvenih znanosti – polje politologije, sociologije, demografije, socijalne djelatnosti, s prijedlogom da potvrdi ovaj izbor.
Ad.17.
Dr. sc. Petra Kožljan izabire se na suradničko radno mjesto više asistentice, kao zamjena za privremeno nenazočnu zaposlenicu, na određeno vrijeme bez provedbe javnog natječaja, u znanstvenom području društvenih znanosti, znanstveno polje socijalne djelatnosti, znanstvena grana teorija socijalnog rada, na Katedri za teoriju i metode socijalnog rada, do povratka zaposlenice dr. sc. Ines Rezo Bagarić na rad, a najdulje na 6 mjeseci.
Ad.18.
Dajana Toumeh Ravlija izabire se na suradničko radno mjesto asistentice, u znanstvenom području društvenih znanosti, znanstveno polje socijalne djelatnosti, znanstvena grana posebna područja socijalnog rada, na Katedri za područja socijalnog rada, na određeno vrijeme, do povratka privremeno nenazočne zaposlenice Sare Đelalija, na rad.
Ad.19.
Prihvaća se izmjena izvedbenog plana sveučilišnog prijediplomskog studija Socijalni rad u ljetnom semestru ak. god. 2024./2025., te imenuju suradnice na kolegijima:
– Interpersonalna komunikacija – vježbe – dr. sc. Petra Kožljan, Tea Ritoša
– Socijalni rad s grupom – vježbe – dr. sc. Petra Kožljan
– Socijalni rad s pojedincem – vježbe – Tea Ritoša
– Socijalni rad s obitelji – vježbe – Dajana Toumeh Ravlija
– Socijalni rad s obitelji – seminar – Dajana Toumeh Ravlija
– Terenska praksa Socijalni rad s obitelji – Dajana Toumeh Ravlija
Ad.20.
Prihvaća se izmjena izvedbenog plana sveučilišnog diplomskog studija Socijalni rad u ljetnom semestru ak. god. 2024./2025., te imenuju suradnici na kolegiju:
Terenska praksa – dr. sc. Luka Stanić, dr. sc. Petra Kožljan
Ad.21.
Pokreće se postupak izbora izv. prof. dr. sc. Hrvoja Lisičara na znanstveno-nastavno radno mjesto redovitog profesora u znanstvenom području društvenih znanosti, znanstveno polje pravo, na Katedri za pravo informacijskih tehnologija i informatiku.
U stručno povjerenstvo za davanje mišljenja u postupku izbora imenuju se: prof. dr. sc. Leo Cvitanović, redoviti profesor u trajnom izboru u znanstvenom polju prava, znanstvena grana kazneno pravo, kazneno procesno pravo, kriminologija i viktimologija – Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Petar Miladin, redoviti profesor u trajnom izboru u znanstvenom polju pravo, znanstvena grana trgovačko pravo i pravo društava – Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Dubravka Akšamović, redovita profesorica u znanstvenom polju pravo, znanstvena grana trgovačko pravo i pravo društava – Pravni fakultet Sveučilišta J.J. Strossmayer u Osijeku.
Ad.22.
Pokreće se postupak reizbora izv. prof. dr. sc. Vanje Branice na znanstveno-nastavno radno mjesto izvanredne profesorice u znanstvenom području društvenih znanosti, znanstveno polje socijalne djelatnosti, znanstvena grana teorija socijalnog rada, na Katedri za teoriju i metode socijalnog rada.
U stručno povjerenstvo za davanje mišljenja u postupku izbora imenuju s: prof. dr. sc. Olja Družić Ljubotina, redovita profesorica u znanstvenom polju socijalne djelatnosti, znanstvena grana teorija socijalnog rada – Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Nino Žganec, redoviti profesor u trajnom izboru u znanstvenom polju socijalne djelatnosti, znanstvena grana teorija socijalnog rada – Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Vesna Leskošek, redovita profesorica u znanstvenom polju socijalni rad – Fakultet za socijalni rad Sveučilišta u Ljubljani.
Ad.23.
Pokreće se postupak izbora dr. sc. Silvije Babić u naslovnu docenticu u znanstvenom području društvenih znanosti, znanstveno polje pravo, znanstvena grana upravno pravo i uprava, na Katedri za upravnu znanost.
U stručno povjerenstvo za davanje mišljenja u postupku izbora imenuju se: prof. dr. sc. Vedran Đulabić, redoviti profesor u znanstvenom polju prava, znanstvena grana upravno pravo i uprava – Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, izv. prof. dr. sc. Romea Manojlović Toman, izvanredna profesorica u znanstvenom polju prava, znanstvena grana upravno pravo i uprava – Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Mirko Klarić, redoviti profesor u znanstvenom polju pravo, znanstvena grana upravno pravo i uprava – Pravni fakultet Sveučilišta u Splitu.
Ad.24.
Raspisuje se natječaj za izbor jednog zaposlenika/zaposlenice na suradničko radno mjesto višeg asistenta/više asistentice u znanstvenom području društvenih znanosti, znanstveno polje pravo, znanstvena grana građansko pravo i građansko procesno pravo, na Katedri za građansko procesno pravo.
U stručno povjerenstvo za davanje mišljenja u postupku izbora imenuju se: prof. dr. sc. Jasnica Garašić, redovita profesorica u tajnom izboru u znanstvenom polju pravo, znanstvena grana građansko pravo i građansko procesno pravo – Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Alan Uzelac, redoviti profesor u trajnom izboru u znanstvenom polju pravo, znanstvena grana građansko pravo i građansko procesno pravo – Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, izv. prof. dr. sc. Zvonimir Jelinić, izvanredni profesor u znanstvenom polju pravo, znanstvena grana građansko pravo i građansko procesno pravo – Pravni fakultet Sveučilišta J.J. Strossmayer u Osijeku.
Ad.25.
Izv. prof. dr. sc. Ana Horvat Vuković imenuje se mentoricom asistentu Franu Marku Stojkoviću, umjesto prof. dr. sc. Biljane Kostadinov.
Suradnik ima pravo promijeniti mentora u slučaju postojanja opravdanog razloga. Odluku o razrješenju dosadašnjeg i imenovanju novog mentora donosi Fakultetsko vijeće.
Ad.26.
Prof. dr. sc. Iris Goldner Lang imenuje se mentoricom asistentici Ani Altabas.
Suradnica ima pravo promijeniti mentora u slučaju postojanja opravdanog razloga. Odluku o razrješenju dosadašnjeg i imenovanju novog mentora donosi Fakultetsko vijeće.
Ad.27.
Prof. dr. sc. Đorđe Gardašević imenuje se mentorom asistentu Niki Jarku.
Suradnik ima pravo promijeniti mentora u slučaju postojanja opravdanog razloga. Odluku o razrješenju dosadašnjeg i imenovanju novog mentora donosi Fakultetsko vijeće.
Ad.28.
Prof. dr. sc. Vedran Đulabić imenuje se mentorom asistentu Karlu Kožini.
Suradnik ima pravo promijeniti mentora u slučaju postojanja opravdanog razloga. Odluku o razrješenju dosadašnjeg i imenovanju novog mentora donosi Fakultetsko vijeće.
Ad.29.
Prihvaća se izvješće i ocjena o radu asistenta Frana Marka Stojkovića.
Rad asistenta Frana Marka Stojkovića ocjenjuje se ocjenom osobito uspješan.
Ad.30.
Daje se suglasnost vanjskim suradnicima za sudjelovanje u izvođenju nastave na stručnom diplomskom studiju Javna uprava, stručnom prijediplomskom studiju Javna uprava i stručnom prijediplomskom Poreznom studiju u ak. god. 2024./2025.:
Katedra/ kolegij
Vanjski suradnik Izvođenje nastave/ispiti Sem. Broj sati vanjskog suradnika po obliku nastave
zimski / ljetni P S V/T
Katedra za upravnu znanost
Javni menadžment Dr. sc. Robertina Zdjelar Izvođenje nastave bez mogućnosti ispitivanja zimski 2 / /
Javni menadžment Dr. sc. Mihaela Bronić Izvođenje nastave bez mogućnosti ispitivanja zimski 2 / /
Višestupanjska uprava i regionalni razvoj Dr. sc. Sanja Maleković Izvođenje nastave bez mogućnosti ispitivanja zimski 5 / /
Katedra za upravno pravo
Pravni aspekti upravljanja informacijama Dr. sc. Alen Rajko Izvođenje nastave bez mogućnosti ispitivanja ljetni do 10 / /
Pravni aspekti upravljanja informacijama Mr. sc. Dubravka Bevandić Izvođenje nastave bez mogućnosti ispitivanja ljetni do 10 / /
Katedra za financijsko pravo i financijsku znanost
Proračunsko financiranje Doc. dr. sc. Ivan Čevizović Izvođenje nastave i pravo ispitivanja zimski do 30 / /
Legenda: P – predavanja; V – vježbe, S – seminar
Ad.31.
Daje se suglasnost prof. dr. sc. Tomislavu Karloviću i izv. prof. dr. sc. Henriku Riki Heldu za izvođenje nastave na sveučilišnom prijediplomskom studiju Sveučilišta u Dubrovniku „Povijest Jadrana i Mediterana“ iz kolegija Institucije i pravne tradicije Jadrana i Mediterana u ljetnom semestru ak. godine 2024./2025. u ukupnom trajanju od 60 sati (30 sati predavanja + 30 sati seminara).
Ad.32.
Daje se suglasnost prof. dr. sc. Maji Munivrani za izvođenje nastave na sveučilišnom diplomskom studiju „Human Rights, International Criminal Law and Transitional Justice“ Pravnog fakulteta Sveučilišta u Prištini (Kosovo) iz kolegija Introduction to International Criminal Law u ak. godini 2024./2025. u ukupnom trajanju od 15 sati (uživo i online).
Ad.33.
Daje se suglasnost izv. prof. dr. sc. Marinu Bonačiću za sudjelovanje u programu cjeloživotnog obrazovanja Pravosudne akademije „Europsko javno tužiteljstvo: materijalnopravni i procesnopravni aspekti“ u ak. godini 2024./2025. u trajanju od najviše 20 sati.
Ad.34.
Daje se suglasnost izv. prof. dr. sc. Meliti Carević za sudjelovanje u programu cjeloživotnog obrazovanja Pravosudne akademije „Zahtjev za prethodnu odluku Suda Europske unije“ u ak. godini 2024./2025. u trajanju od 24 sata.
Ad.35.
Prihvaća se izvješće o ocjeni doktorskog rada Marka Stilinovića s naslovom „Nasljeđivanje digitalnih entiteta“.
Imenuje se stručno povjerenstvo za obranu doktorskog Marka Stilinovića s naslovom „Nasljeđivanje digitalnih entiteta“ u sastavu: prof. dr. sc. Marko Baretić, prof. dr. sc. Saša Nikšić, prof. dr. sc. Zvonimir Slakoper.
Ad.36.
Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu doktorskog rada Matije Kontaka s naslovom „Biometric Law in Migration and Asylum in the European Union / Biometrijsko pravo u migracijama i azilu u Europskoj uniji“ u sastavu: prof. dr. sc. Snježana Vasiljević, prof. dr. sc. Goranka Lalić Novak, izv. prof. dr. sc. Dunja Duić.
Ad.37.
Luki Petroviću, polazniku doktorskog studija Pravne znanosti, odobrava se nacrt doktorskog rada s naslovom „Goals, Legal Tests, and Evidentiary Standards in the Application of Article 102 of the Treaty on the Functioning of the European Union”/”Ciljevi, pravni testovi i dokazni standardi u primjeni članka 102. Ugovora o funkcioniranju Europske unije“.
Za mentoricu pri izradi doktorskog rada imenuju se izv. prof. dr. sc. Melita Carević.
Ad.38.
Domagoju Radinu, polazniku doktorskog studija pravnih znanosti, smjer Pravo društava i trgovačko pravo, odobrava se tema doktorskog rada s naslovom „Posredno držani vrijednosni papiri“.
Za mentora pri izradi doktorskog rada imenuje se prof. dr. sc. Petar Miladin.
Ad.39.
Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu nacrta doktorskog rada Dinka Ivkovića s naslovom „Pravno uređenje financijskih izvedenica“ u sastavu: prof. dr. sc. Petar Miladin, prof. dr. sc. Nina Tepeš, izv. prof. dr. sc. Marko Ivkošić.
Ad.40.
Utvrđuje se da na zahtjev imenovane prestaje važiti odluka kojom je prof. dr. sc. Kseniji Grubišić odobreno korištenje plaćene slobodne studijske godine u ak. god. 2024./2025., klasa. 640-01/24-22/8, urbroj: 251-55-24-69, od 3. srpnja 2024.
Ad.41.
Teni Tomek odobrava se mirovanje studentskih obveza u ljetnom semestru ak. god. 2024./2025. na doktorskom studiju Pravne znanosti.