Od 25. do 29. svibnja 2026., na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu održana je fizička komponenta kombiniranog intenzivnog programa (BIP) „Violence Against Women and Domestic Violence“. U provedenim aktivnostima sudjelovali su domaći stručnjaci i studenti, kao i studenti i predavači s tri partnerska sveučilišta: University of Łódź, Ruhr University Bochum i Malmö University, pod vodstvom i koordinacijom prof. dr. sc. Zorana Burića.

Predavanja u okviru programa bila su usmjerena na ključna pitanja nasilja nad ženama i nasilja u obitelji te su tijekom njih detaljno razrađeni temeljni pojmovi koji se odnose na predmetne pojave, kao i specifične međunarodne, europske i nacionalne perspektive njihova suzbijanja. Na kraju programa sudionici su imali priliku pokazati svoje znanje kroz praktične vježbe usredotočene na razgovor sa žrtvama navedenog nasilja i pravnu obradu slučajeva povezanih s njime.

Uz obrazovne elemente programa, u cilju socijalizacije sudionika i njihova upoznavanja s kulturnom i gastronomskom ponudom Zagreba, organizirane su i izvannastavne aktivnosti, uključujući turističku šetnju po gradu, posjet Muzeju prekinutih veza i domjenke dobrodošlice i zaključivanja programa. Usto, svim stranim posjetiteljima uručeni su mali znakovi pažnje u obliku tradicionalnih hrvatskih proizvoda.

Program je privukao veliki interes i aktivno sudjelovanje te će se znanja stečena na njemu nastaviti primjenjivati i u daljnjoj, virtualnoj komponenti programa, koja će se održavati tijekom lipnja.