UNIC novosti

  • UNIC CityLab – Moda i migracije
U okviru UNIC inicijative održao se CityLab pod nazivom „Moda i migracije“, 23. i 24. travnja 2026. u prostoru ZgForuma (Gajeva 27, Zagreb).
Događanje je okupilo studente, nastavnike i vanjske dionike s ciljem istraživanja odnosa između odijevanja, migracijskih iskustava i identiteta u urbanom kontekstu. Zahvaljujemo svima na sudjelovanju.
 
Ostale zanimljivosti
  • PRO-MOTE Final Awareness Raising Conference – “Inspiring Migrant Stories: From Challenges to Opportunities” održat će se 26. svibnja 2026. (11:00–13:30 CET) u online formatu. Riječ je o završnom događanju dvogodišnjeg projekta PRO-MOTE (Promoting Migrant Opportunities, Training and Employment) financiranog kroz program CERV, usmjerenog na teme migrantskog poduzetništva, zapošljavanja i integracije. Program uključuje predstavljanje rezultata projekta, primjere dobre prakse i panel raspravu o budućim mogućnostima podrške migrantima i izbjeglicama u Europi. Link za registraciju: https://us06web.zoom.us/meeting/register/qXuxbMDqQ7S9_Li0O2YaWg